ZAPOBIEGANIE PCHŁOM U KOTÓW - SPRAWDZONE PORADY

Jako świadomy opiekun tak niesamowitego stworzenia jakim jest kot, chcesz zrobić wszystko co w twojej mocy, aby zwierzak czuł się z Tobą jak najlepiej.
Nie daj pchłom zepsuć Wam relacji! 

Głaskany kot
Głaskany kot

Z PEWNOŚCIĄ DOBRZE ZNASZ POWIEDZENIE: "LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ"

Jesteśmy przekonani, że sprawdza się ono idealnie także w przypadku pcheł u kotów.

Problemy z pchłami mogą szybko narastać, powodując dotkliwy dyskomfort u kota i będąc prawdziwą bolączką dla Ciebie. Jako świadomy opiekun tak niesamowitego stworzenia jakim jest kot, chcesz zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby czuł się z Tobą jak najlepiej. Ten krótki przewodnik o zapobieganiu pchlim inwazjom został napisany przez naszych ekspertów i z pewnością pomoże Ci zrozumieć przytoczone zagadnienia.

Dobra wiadomość jest taka, że zapobieganie pchłom u kotów jest dziecinnie proste. Z lekami z rodziny FRONTLINE® wystarczy poświęcić 30 sekund w miesiącu by zapewnić Wam 30 dni sprawdzonej ochrony.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak - oto trzy niezbędne kroki, by skutecznie zapobiec inwazji pcheł u kota i w domu.

1. REGULARNIE STOSUJ PROFILAKTYKĘ PRZECIWKO PCHŁOM U KOTA

 

Czy profilaktyka i zwalczanie pcheł ma sens tylko latem? Niestety, nie tylko.

Warto wiedzieć, że aktywność pcheł zależy od temperatury. Zwłaszcza wysoka temperatura, wpływa korzystnie na ich aktywność. Pchły lubią ciepło, niezależnie od tego, czy wewnątrz domu czy na zewnątrz mieszkania. Sezonowe zmiany klimatyczne utrudniają przewidywanie kiedy znów nadejdzie ciepła pogoda i kiedy temperatury znów spadną, więc najlepiej jest być zawsze przygotowanym. 

Jeśli chodzi o warunki wewnątrz pomieszczeń, temperatura przyjemna dla człowieka jest idealnym środowiskiem do rozmnażania się pcheł. Jednym słowem - pchły lubią te same temperatury co Ty, mogą być więc zagrożeniem także w miesiącach zimowych. Żywią i rozmnażają się wtedy na kocie, który spędza większość czasu w przytulnych, ciepłych pomieszczeniach. Uwierz Nam - obecność pcheł w mieszkaniu to nic miłego! 

 

Jak więc uzyskać optymalnie skuteczną ochronę u kota? 

Należy stosować profilaktykę przeciwko pasożytom zewnętrznym co 4 tygodnie. Jeśli nie zapobiegasz pojawieniu się pcheł lub nie podchodzisz konsekwentnie do podawania leków co miesiąc, przygotowujesz pasożytom idealne środowisko do rozwinięcia inwazji. 

Rachunek jest prosty - pchły, które nie są szybko zabijane mają więcej czasu na rozmnażanie się na zwierzęciu. Ten przechadzając się po domu i okolicy rozrzuca pchle jaja i młodociane formy, gdziekolwiek pójdzie. Regularne zapobieganie i zwalczanie pcheł produktami z rodziny FRONTLINE® oznacza jednak, że pasożyty będą zabijane szybko, w ciągu 24 godzin, zanim będą mogły się rozmnażać. Dlatego tak ważna jest ochrona przeciwko pchłom u kotów. 

 

2. NALEŻY STOSOWAĆ PROFILAKTYKĘ, KTÓRA ZAPOBIEGA WYLĘGANIU SIĘ PCHEŁ

 

Zapobieganie pchłom i kleszczom u kotów to na pozór skomplikowane zagadnienie. Pchły widoczne u kota, czyli głównie dorosłe osobniki stanowią zaledwie 5% całkowitej populacji pcheł w domu. 

Na samą myśl o tym przechodzą Nas dreszcze. Pozostałe 95% populacji pcheł może jeszcze teraz nie zawracać Ci głowy, ale jeśli nie zatrzymasz ich cyklu rozwojowego z pewnością dojrzeją i dadzą się we znaki. To kwestia dni i tygodni, keidy powstaną z nich dorosłe, głodne pchły. Właśnie 95% populacji składa się z pchlich jaj, larw i kokonów. 

Jeśli cykl życiowy pcheł nie zostanie przerwany, będzie się on przebiegał w kółko i w kółko, prowadząc do pełnoobjawowej infestacji, której usunięcie będzie wymagało od Ciebie czasu i cierpliwości. Dlatego trzeba szybko zwalczać te pasożyty, co daje im mniej czasu na rozmnażanie się i składanie jaj.

W przypadku inwazji domowe sposoby na pchły u kota będą nieskuteczne, konieczne więc będzie zastosowanie dodatkowego leczenia. Niektóre produkty z rodziny FRONTLINE® np. FRONTLINE® Combo dla kotów zawiera dodatkowy składnik, który zapobiega wylęganiu się pchlich jaj i zabija larwy, tym samym skutecznie przerywając cykl życiowy pcheł.

 

3. WARTO TEŻ LIKWIDOWAĆ PCHŁY W ŚRODOWISKU ŻYCIA ZWIERZĘCIA

 

W celu dodatkowej ochrony, oprócz regularnej, cyklicznej profilaktyki przeciwko pchłom u zwierząt domowych, konieczne może być dokładne wypranie pościeli i ubrań oraz odkurzenie wszelkich zakamarków mieszkania.

Pisząc o "wszelkich zakamarkach", mamy na myśli dokładnie wszystkie małe, ciemne, milimetrowe szczeliny jakie tylko znajdują się w Twoim domu i mieszkaniu. Poza tym pchły uwielbiają dywany, pościele, psie zabawki i kocyki za meblami czy w dywanach. Mają tam idealne warunki do dojrzewania i tylko czekają na swoją kolej. Skuteczne i regularne usuwanie pcheł to klucz do sukcesu w tej nierównej walce. 

A co z podwórkiem czy balkonem? Na to mogą pomóc mówiąc potocznie odpowiednie preparaty - leki z rodziny FRONTLINE®. Nawet jeśli pchła kocia znajdzie się na Twoim mruczku - szybko zostanie zneutralizowana, a pchły u kotów przestaną być Twoim zmartwieniem.

PCHŁY MNOŻĄ SIĘ BARDZO SZYBKO, DLATEGO INWAZJA ROZWINIE SIĘ ZANIM SIĘ ZORIENTUJESZ

 

Samica może wyprodukować nawet do 50 jaj dziennie!

Jeśli Twój kot złapie podczas spaceru tylko 2 pchły, w ciągu kilku dni możesz mieć pod dachem rodzinę 52 pcheł, z których połowa będzie już zdolna do składania 25-50 jaj dziennie. I znów wylęgają się i wytwarzają więcej dorosłych pcheł jedzących, gryzących kota i rozmnażających się. Ponadto gryząc Twojego podopiecznego mogą wywołać miejscowe zapalenia skóry, wypadanie sierści kota, wykwity na skórze kota czy alergie charakteryzujące się silnym świądem - aby je zwalczyć niezbędną może być wizyta u lekarza weterynarii.

A co z kokonami i jajami pcheł? Nie zostaną one wyłącznie na kocie - spadną do jego posłania, Twojego dywanu, mebli i łóżka. Następnie przekształcają się w larwy pcheł, które zagnieżdżają się w zakamarkach Twojego mieszkania, a następnie stają się poczwarkami pcheł, chronionymi przez kokon.

Zapobieganie pasożytom takim jak pchły, jest jednym z naszych obowiązków jako odpowiedzialnych opiekunów tak wyjątkowych zwierząt jakimi są koty. Podążanie za opisanymi wskazówkami pozwoli być szczęśliwym nie tylko Twojemu kotu, ale i pozostałym zwierzakom i domownikom. Jednocześnie Twój dom pozostanie bezpieczną przystanią, której wspólnie potrzebujecie by pielęgnować Waszą relację.

KTÓRY PRODUKT MARKI FRONTLINE ® NAJLEPIEJ UŻYĆ U MOJEGO KOTA?

 

Produkty FRONTLINE® są wybierane przez właścicieli kotów na całym świecie i cenione wśród dostępnych na rynku preparatów na pchły. Jeśli je wybierzesz, z pewnością pomogą Ci w nierównej walce z pchłami.

FRONTLINE® SPRAY to spray na pchły i kleszcze, który zabija prawie natychmiastowo dorosłe pchły i kleszcze - jego formułą leku umożliwia szybką i łatwą aplikację, co jest szczególnie ważne w przypadku dużej inwazji pcheł i kleszczy. Może być stosowany zarówno u kotów i psów.

FRONTLINE® SPOT ON zwalcza wszoły, zabija pchły w ciągu 24 godzin, a kleszcze w ciągu 48 godzin, Pojedyncza dawka produktu zapewnia ochronę przed inwazją pcheł przez okres 5 tygodni, kleszczy 3-4 tygodni i wszołów do 42 dni.

FRONTLINE® COMBO działa tak jak FRONTLINE® SPOT-ON, lecz dzięki dodatkowej substancji czynnej przerywa cykl życia pcheł, zabijając ich jaj i larwy, zapobiegając ponownej inwazji w otoczeniu​.

Spray 250ml.png

FRONTLINE® SPRAY dla psów i kotów

Body Copy

 

Wykazuje natychmiastowe działanie w przypadku inwazji pcheł i kleszczy. Odpowiedni dla psów i kotów w każdym wieku.

 

 

Combo CAT.png

FRONTLINE COMBO® dla kotów

Body Copy

 

Leczy i chroni kota przed wszołami, pchłami i kleszczami, a także zabezpiecza dom przed inwazją pcheł.

 

Spot-On CAT.png

FRONTLINE® SPOT-ON dla kotów

Body Copy

 

Zwalcza wszoły, pchły i kleszcze u kota i chroni zwierzę przed tymi pasożytami.

 

TUTAJ MOŻESZ KUPIĆ NASZE PRODUKTY

ZADBAJ O ZDROWIE SWOJEGO ZWIERZAKA RAZEM Z PRODUKTAMI
FRONTLINE ® i FRONTPRO ®