Psy

JAK ZAPOBIEGAĆ INWAZJI PCHEŁ U PSÓW? - SPRAWDZONE PORADY

Poznaj sprawdzone porady naszych ekspertów i już nigdy nie martw się pchłami!

Pies z właścicielem na kanapie
Pies z właścicielem na kanapie

Z PEWNOŚCIĄ DOBRZE ZNASZ POWIEDZENIE: "LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ"

Jesteśmy przekonani, że sprawdza się ono idealnie także w przypadku pcheł u psów i ich bezwzględnych inwazji na Twój dom.

Problemy z pchłami mogą szybko narastać, powodując dotkliwy dyskomfort u psa. Zwalczanie inwazji i pozbywanie się pcheł to prawdziwa bolączka i długotrwałe zmartwienie dla domowników. Jako świadomy opiekun czworonoga, chcesz zrobić wszystko co w twojej mocy, aby psiak czuł się z Tobą jak najlepiej. Ten krótki przewodnik o zapobieganiu pchlim inwazjom został napisany przez naszych ekspertów i z pewnością pomoże Ci zrozumieć przytoczone zagadnienia.

Dobra wiadomość jest taka, że zapobieganie pchłom u psów jest teraz tak proste jak nigdy wcześniej. Dzięki smacznej i łatwej do podania tabletce do rozgryzania i żucia FRONTPRO®, zapewnisz psu ochronę przed pchłami i kleszczami na pełen miesiąc. Wystarczy więc poświęcić 30 sekund w miesiącu, by zapewnić podopiecznemu pełen miesiąc sprawdzonej ochrony.
 

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak skutecznie zapobiec inwazji pcheł u psa.

REGULARNIE STOSUJ PROFILAKTYKĘ PRZECIWKO PCHŁOM U KOTA

Czy profilaktyka i zwalczanie pcheł ma sens tylko latem? Niestety, nie tylko.

Aktywna ochrona przeciwko pchłom dla psów powinna trwać cały rok - mogą to być np. krople na pchły typu Spot-on, tabletki na pchły lub tabletki na pchły i kleszcze.

Warto wiedzieć, że aktywność pcheł zależy od temperatury. Zwłaszcza wysoka temperatura wpływa korzystnie na ich chęć do poszukiwania żywiciela i rozmnażania. Pchły lubią ciepło, niezależnie od tego, czy wewnątrz domu czy na zewnątrz mieszkania. Sezonowe zmiany klimatyczne utrudniają przewidywanie kiedy znów nadejdzie letnia pogoda i kiedy temperatury znów spadną, więc najlepiej jest być zawsze przygotowanym.

Jeśli chodzi o warunki wewnątrz pomieszczeń, temperatura przyjemna dla człowieka jest idealnym środowiskiem do rozmnażania się pcheł. Jednym słowem - pchły lubią te same temperatury co Ty, mogą być więc zagrożeniem także w miesiącach zimowych. Żywią i rozmnażają się wtedy na psie, który spędza większość czasu w ciepłych pomieszczeniach czy przytulnej pościeli. Uwierz Nam - obecność pcheł w mieszkaniu to nic miłego!

CZY WIESZ, ŻE PCHŁY KTÓRE JESTEŚ W STANIE DOSTRZEC NA PSIE TO JEDYNIE 5% ICH OGÓLNEJ POPULACJI?

Pozostałe 95% inwazji to pchle jaja, larwy i poczwarki ukryte w środowisku życia Twojego zwierzaka. Kiedy pchła składa jaja na twoim psie, niektóre zostają w sierści zwierzęcia, ale wiele pada gdziekolwiek Twój pies chodzi i leży – czy to podczas zabaw na świeżym powietrzu czy w Twoim domu.

Z jaj pcheł wykluwają się larwy, które zagnieżdżają się w dywanach, meblach i pęknięciach drewnianych podłóg. Następnie kilkukrotnie przeobrażają się, ostatecznie tworząc kokon, którego zadaniem jest ochrona dojrzewającej w środku larwy pchły. Kiedy wyklują się nowe, dorosłe pchły, cykl życiowy zaczyna się od nowa. To oznacza, że młode pchły skaczą na twojego psa lub inne zwierzęta i goszcząc na ich sierści szukają ciepłego, krwawego posiłku i dogodnego miejsca do rozmnażania.

Następnie mnożą się bardzo szybko - samica składa nawet od 20 do 50 jaj dziennie. I tak koło się zamyka.

Jeśli cykl nie zostanie przerwany, będzie wciąż się powtarzał, prowadząc do pełnoobjawowej pchlej inwazji domowej, którą tym trudniej zwalczyć, im dłużej się rozwija. Szybkie zabijanie pcheł sprawi, że pasożyty będą miały mniej czasu na rozmnażanie się i składanie jaj.

Skuteczny środek na pchły u psów zaoszczędzi Ci dużo zmartwień w walce z pchłami. Dla przykładu FRONTPRO® działa bardzo szybko - zabija pchły w ciągu 8 godzin, zanim będą w stanie złożyć jaja. FRONTPRO® jednocześnie zwalcza kleszcze w ciągu 48 godzin.

TRZY GŁÓWNE POWODY DLA KTÓRYCH WARTO SKUPIĆ SIĘ NA PROFILAKTYCE PRZECIWKO PCHLIM INWAZJOM

Poznaj wskazówki naszych ekspertów i już nigdy nie martw się pchłami!

1. TRZY MIESIĄCE - NAWET TYLE MOŻE TRWAĆ ZWALCZANIE PCHLEJ INWAZJI W TWOIM DOMU.

 

Liczymy od momentu w którym zorientujesz się, że pies ma pchły.

Dlaczego trwa to tak długo? Żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie, musimy znów wrócić do ich cyklu rozwojowego.

Gdy tylko dorosła pchła wejdzie w kontakt z psem zabezpieczonym lekami FRONTLINE® lub tabletką FRONTPRO® jej los jest przesądzony. Nadal jednak musimy brać pod uwagę wszystkie jaja, poczwarki i kokony zagnieżdżone w zakamarkach Twojego domu i czekające tylko na właściwy moment. Te pchły muszą się wykluć i zaatakować, by umrzeć pod wpływem leku, a to wymaga czasu.

Te trzy miesiące mogą również wymagać dodatkowych działań, takich jak regularne pranie posłań zwierząt domowych i pościeli w temperaturze 60°C czy energiczne odkurzanie wszędzie tam, gdzie były zwierzęta. Wszystko to warto przeprowadzić nawet kilkukrotnie, aby pozbyć się wszystkich poukrywanych w zakamarkach form rozwojowych!

Nie martw się jednak! Dobra wiadomość jest taka, że jeśli u psa stosowane były produkty FRONTLINE®, w ciągu ostatnich 30 dni, np. tabletka na pchły i kleszcze FRONTPRO®, pchła szybko umrze, zanim będzie zdolna się rozmnażać i kontynuować swój cykl rozwojowy.

2. PROFILAKTYKA POMAGA UTRZYMAĆ ZWIERZĘTA W PEŁNYM ZDROWIU


Oprócz nadmiernego swędzenia spowodowanego ciągłym podgryzaniem i obecnością pasożytów na skórze psa, działalność pcheł może wywoływać na pozór niepowiązane choroby i objawy.

U zwierząt w każdym wieku powstają reakcje alergiczne, wykwity, zapalenia skóry i przeczosy sierści podrażniając skórę zwierzęcia. U młodych szczeniąt za to poważna inwazja pcheł może być np. przyczyną anemii. Regularna profilaktyka psów i kotów sprawia, że na szczęście pchły bardzo rzadko rozwijają inwazję, aż do takiego poziomu.

Pchły mogą być też nosicielem jaj tasiemców, bezwzględnych pasożytów wewnętrzynch ssaków, które pozbawiają organizm niezwykle cennych składników odżywczych. Zwalczanie pcheł, zmniejsza więc prawdopodobieństwo obecności pasożytów u wszystkich zwierząt w Twoim domu.

3. ZAPOBIEGANIE ROZWOJOWI PCHEŁ W DOMU I MIESZKANIU JEST ŁATWIEJSZE NIŻ ICH ZWALCZANIE

 

Stosowanie środków zapobiegających rozwojowi pcheł u zwierząt domowych przez cały rok powoduje przerwanie pchlego cyklu reprodukcyjnego. Daje Ci to przewagę nad nimi, a uwierz potrzebujesz jej w tej nierównej walce. Pamiętaj jednak, że czasami pchły można zobaczyć na zwierzętach u których niedawno użyto leku, ponieważ do rozwinięcia pełnego działania substancji aktywnej potrzeba najczęściej około 24 godzin.

Po zastosowaniu profilaktyki możesz spać spokojnie, wiedząc, że pchła nie będzie miała możliwości rozwijać swojego drzewa genealogicznego w Twoim domu.

Jaki z tego wniosek? O wiele lepiej jest powstrzymać inwazję pchłeł u psów zanim staną się uporczywym problemem dla wszystkich Twoich zwierząt, mieszkania i domowników.

GDY CHODZI O PASOŻYTY - ZAWSZE ZAPOBIEGAJ!

Zapobieganie pasożytom, takim jak pchły czy kleszcze, jest jednym z czynników wpływających na to czy zwierzę czuje się komfortowo w Twoim domu. Osiągniesz to dzięki FRONTPRO® tabletce przeciw pchłom i kleszczom. By dać psu smaczną tabletkę wystarczy tylko 30 sekund, a zapewniasz w ten sposób swojemu psu pełen miesiąc kochającej ochrony.

Jeśli weźmiesz sobie do serca nasze porady Twoje psy i koty, będą szczęśliwsze.

Rodzina leków FRONTLINE® pomoże Ci stworzyć bezpieczną przystań dla swojej rodziny – ludzkiej i zwierzęcej. To taka prosta rzecz, a ma tak pozytywny wpływ na codzienność Twoją i domowników. Zyskaj na sprawdzonej ochronie i KOCHAJ BEZTROSKO!

 

Two Paragraphs
Rodzina Frontpro 2

NOWOŚĆ:
FRONTPRO®
dla psów

Chroń swojego psa przed pchłami i kleszczami przez pełen miesiąc z nową smaczną tabletką do rozgryzania i żucia, którą Twój pies pokocha.

Poznaj nowe FRONTPRO®, ponieważ nic nie powinno stać między Wami.

TUTAJ MOŻESZ KUPIĆ NASZE PRODUKTY

ZADBAJ O ZDROWIE SWOJEGO ZWIERZAKA RAZEM Z PRODUKTAMI
FRONTLINE ® i FRONTPRO ®